czwartek, 1 grudnia 2011

Euro 2012 - grupa eliminacyjna "E"

Grupa E - ostatnia kolejka

20:00 Szwecja - Holandia 3:2 - Już w czternastej minucie gola dla Szwecji strzelił Kim Kaellstroem, ale szybko wyrównał Klaas-Jan Huntelaar. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:1 dla Holandii trafił Dirk Kuyt, ale tym razem to Szwecja błyskawicznie wyrównała... i od razu wyszła na prowadzenie 3:2! Szwedzi zajęli drugie miejsce, ale wywalczyli sobie bezpośredni awans na Euro 2012 dzięki porażce Portugalii z Danią.

20:00 Węgry - Finlandia 0:0 - Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Co ciekawe, to pierwszy i jedyny remis w tej grupie podczas całych eliminacji.

20:00 Mołdawia - San Marino 4:0 - Bramki w "meczu o pietruszkę" zdobyli Danis Zmeu, Simone Bacciocchi (samobójcza), Alexandr Suvorov i Gheorghe Andronic. Mołdawia pewnie wygrała, San Marino kończy eliminacje z zerowym dorobkiem punktowym.